W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

archiwum

pdf
listopad 2017
3 stycznia 2018

Nie bez powodu w słowie świat-ło ukryty jest świat. Jest ono niezbędne do każdego rozwoju na Ziemii. Pobudza, motywuje, daje możliwość do działania, wyznacza rytm pracy. Świa-tło ukrywa też cząstkę „tło”, bo w zabieganej codzienności coś tak istotnego jest tylko tłem naszych „ważnych spraw tu i teraz”. O świetle – pretekście i tle naszych działań piszemy w listopadowym numerze „Dziewiętnastki”.

pdf
październik 2017
24 października 2017

Przyszła jesień. I jak pisze Halina Poświatowska „Drzewa umierają — inaczej niż ludzie." Czy jesień jest pora umierania? Czy porą roku pełną kolorów, nowych znajomości i aktywności? W październikowej „Dziewiętnastce" piszemy o tym jak odbieramy jesień.

pdf
wrzesień 2017
10 października 2017

Pewien podróżnik, fotograf i pisarz – Nicolas Bouvier napisał kiedyś "Dalekie podróże mają to do siebie, ze przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało". Myślę, ze każdy z nas doświadczył w życiu podróży, z której wróciłby nie tylko ze zdjęciami, ale z czymś znacznie ważniejszym... We wrześniowym numerze "Dziewiętnastki" opisujemy nasze podróże i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami na ich temat.

Zajęciem „Redakcja 19” opiekują się CJCH CJCH Monika Chaberka  i WandaHey WandaHey Wanda Heydel .